Senior Leadership Team:
Head Teacher Anna Trott
School Business Manager Yvonne Gilby
Deputy Head Teacher Doreen Green-Tyser
Assistant Head Teacher (Early Years) Suleen Zietsman
Assistant Head Teacher (Key Stage 1) Vicky Azhar
Assistant Head Teacher (KS2 Yrs3 and 6) Altus Basson
Assistant Head Teacher (KS2 Yrs4 and 5) Ozgen Pastirmacioglu

 

Class
Teacher
Teaching Assistant
1:1 Support
 
Craig Park  Catherine Olawoye Maria Irwin

Holly Davis

Lisa McLeland

Saba Weldeslasie  
Edmonton Green Gemma Davis Myrna Cumberbatch

Fatima Salah

Jenny Ffolkes

Usha Panchal

Nicky Merison

 
Enfield Town Shabnum Mahmood Aaron John      
Palmers Green Wendy Phillips Vicky Harrold      
Winchmore Hill Catherine Guy Madeleine Jeynes Asho Salad    
 

1 England

 

Nirali Padhiar

 

Anthea Fenton

   
1 Scotland Inga Tverijoniene Cheryl Theedam Daniel Watson  
1 Wales Rosa Lewis Julie Ainger
 

2 Botswana

 

Kandece Brown

Sujitha Selvakumar    
2 Kenya Vicky Azhar

Neisha Jean-Marie

Anneka Taylor  
2 Nigeria Feeroza Khodabocus Shaana Smith  
Rainbow – Nurture Simone Pindling Harriet Bronstein    
 

3 Jamaica

 

Iveta Bejaoui

Tugba Cubuk

 

 

Rehana Goolfee

 
3 Mexico Class Teacher Jeanette Keyes  
3 Peru Phyllis Campbell Sheila Durban  
 

4 Czech Republic

 

Debbie Fellows

Karen Greene

Phyl White

 

 

Anab Hirey

 
4 Norway Stephanie George Maria Pearce  
4 Russia Michelle Jean-Marie Dominique Crooks  
4 Germany Ozlem Nafi Nazma Parveen  
 

5 Fiji

 

Ozgen Pastirmacioglu

Julie Murtagh

Sue Everett

 

 

Shahanara Begum  
5 Papua New Guinea Sheryll Birch    
5 New Zealand Nadia Ayton    
 

6 China

 

Elisabet Coffi-Smith

     
6 Mongolia Hannah Brown    
6 Oman

 

Altus Basson

Dominic Hurst

   
6 Iran Emiel Aiken Nikki Prosser  
 

SENDCO

 

Gemma Fox

   
Pastoral Officer Sharon Gepp
Learning Mentor Jane Anning
KS1 / Spanish Karen Steadman
KS1 / PPA Lynne Johnson
KS2 Additional Support Juliana Nwankwo
KS2 Additional Support Sabina Webber
KS2 Additional Support Wasundara Ramanathan
Music Natalie Worrall-Phillips
KS1 Jade Killick
PPA / EY Julie Burgin
PPA / KS1 Carina Mazhar
PPA / KS2 Denise Wheale
PPA / KS2 Jenny Wright
PPA / EMA Julie Semay

 

Receptionist Khalida Rahimi
Finance Officer Jenny Bollen
Admissions Officer Sue Cimen
Project Manager Sachelle Samuda
Attendance Officers Yvonne Gilby / Eric Parke
Welfare Officer (medical) Paul Davis
IT Technician Ron Merison
Reprographics Paul Davis
Site Managers Gordon Oliver
Assistant Site Manager Roy Reynolds
Assistant Site Manager Charles Afful